Prihlásiť

Zaregistrovať


Pridať hodnotenie
Rozoslať žiadosti o ohodnotenie
grape

Grape Festival

Odporúčaný festivalPopulárne dajteto.sk
 
3.0 (1)
1920 0 2 0 0 1
dajteto.sk aktualizované

Dátum a miesto konania eventu

Dátum konania
Dátum ukončenia eventu
Letisko Piešťany

Kontakty

E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Stránky na sociálnych sieťach

Festival Grape založila partia štyroch kamarátov v roku 2010, s myšlienkou príjemnej menšej akcie pre cca 2000 ľudí v peknom prostredí vinohradníckeho mestečka Pezinok. Preto aj názov Grape(bobuľa hrozna). Odlíšiť sa od iných festivalov tejto veľkosti mal hlavne zaradením jednej-dvoch menších zahraničných kapiel a postupným budovaní malého festivalu európskej úrovne. Tento zámer sa začal trošku meniť už pri bookingu prvej kapely, keď sa podarilo priniesť na Slovensko prvýkrát v histórii nórsku kapelu Röyksopp. Bolo teda jasné, že už prvý ročník by mohol byť väčší, ako sa predpokladalo. Následné potvrdenia skupín The Subways a Parov Stelar band to iba potvrdilo. Nastal tu ešte jeden závažný problém a tým bol samotný priestor festivalu v Pezinku. Nakoniec už prvý Grape bol presunutý na letisko do Piešťan, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako výborné riešenie a pre vývoj festivalu zásadné. Začiatky boli náročné, keďže nebolo jednoduché zohnať finančné prostriedky, väčšina zamestnancov vtedy pracovala zadarmo a brali si zo svojich prác dovolenky, aby pomohli festivalu prežiť a rozbehnúť ho.

 

 

Po úspešnom prvom roku, sa zvýšil záujem o festival a ten začal rásť. Z pôvodnej návštevnosti 6.000 sa každý rok prišlo zabaviť v priemere o 1.000 nových fanúšikov viac. V roku 2012 sa vďaka svojej rastúcej popularite prvýkrát dostal medzi TOP 10 malých festivalov na Europe Festival Awards.

Festival sa stáva úspešným nie iba vďaka potvrdeným umelcom, ale hlavne tým, že sa snaží odlíšiť od iných festivalov zdanlivo maličkosťami, ktoré ale tvoria zaujímavý celok. Na festivalovom areáli pracovali a dodnes pracujú poprední slovenskí architekti, ktorí ho každý rok spolu s organizátormi menia, aby mal návštevník vždy nový zážitok. V spolupráci so sponzormi a umelcami sa stavajú zaujímavé zóny a dotvárajú tak vizuál celého festivalu.

Od štvrtého ročníku sa na festivale ujal nepovinný dresscode, ktorý spoločne s každoročnou novou témou festivalu navrhnú organizátori.

V roku 2014 je festival opäť zaradený medzi Top 10 najlepších malých európskych festivalov a zvyšuje svoju kapacitu na 15.000 návštevníkov. Počet všetkých pódií(veľkých aj malých scén) sa navýšil na číslo 8. 

Nasledujúce ročníky boli beznádejne vypredané, avšak už s návštevnosťou 20.000 ľudí.

Komentáre uživatelov

1 hodnotenie
Celkové hodnotenie
 
3.0
Atmosféra
 
5.0(1)
Kvalita hudby (hudobných skupín)
 
2.0(1)
Organizácia
 
2.5(1)
Cena vstupného
 
2.5(1)
Ste už zaregistrovaný?
Ohodnotenie (vyššia hodnota - lepšie hodnotenie)
Atmosféra
Kvalita hudby (hudobných skupín)
Organizácia
Cena vstupného
Komentáre
Média budete môcť pridať po pridaní Vášho hodnotenia
Celkové hodnotenie
 
3.0
Atmosféra
 
5.0
Kvalita hudby (hudobných skupín)
 
2.0
Organizácia
 
2.5
Cena vstupného
 
2.5
Všetko viac menej ako obyčajne až na SBS/Security ktorý boli asi 50kg brigadnici ktorých navliekli do security tričiek a ked prišla bitka tak si traja nevedeli dať rady s jednym agresivnym typkom ktorý aj tak stihol sfackať jednu babenku + zo zadu natiahnuť dalsiemu typkovy taku ranu že ho vyplo asi na 10minut (sbs bola stale pritomna len volali cez vysielačky (asi ježiškovy) kým tam týpek mlatil ludi...) Nasledne čakanie na sanitku nema zmysel komentovať... + najlepšie bolo stretnut typka dalši deň na pivku človek by čakal že ho hned vyhodili...
Ešte bolo naozaj divne ze druhy deň po obede sa minula kofola...
L
Nahlásiť nevhodný komentár Komentárov (0) | Bol Vám etnto komentár nápomocný? 1 0

Značka Dajteto.sk

image

Referencie a hodnotenia

 
3.0 (1)
(Napísal Lukas, 11. august 2019)
 
3.0
"Všetko viac menej ako obyčajne až na SBS/Security ktorý boli asi 50kg brigadnici ktorých navliekli do security tričiek a ked..."
:
Získať tento widget Zobraziť všetky widgety

dajteto.sk zoznamy

Žiadne zoznamy neboli nájdené