Prihlásiť

Zaregistrovať


Crowdfundingová kampaň na dajteto.sk – Ako to funguje?

Crowdfundingová kampaň na dajteto.sk – Ako to funguje?

Cieľom kampaní na dajteto.sk je umožniť predovšetkým slovenským umelcom, kreatívcom, športovcom, designerom, vývojárom.... získavať financie na svoje projekty na prehľadnej, fungujúcej crowdfundingovej platforme.

1. Nápad

Vy, váš tím, váš start-up, alebo vaša organizácia máte originálny nápad, projekt, ale na ich rozbeh vám chýbajú financie? Dajte to s nami, založte si na dajteto.sk kampaň a získajte financie od podporovateľov. Založenie kampane je úplne zadarmo. Váš nápad musí mať reálnu šancu na úspech a musí mať konkrétný cieľ. 

2. Registrácia a vyplnenie detailov o kampani

Najprv zadáte všetky relevantné informácie o kampani, stanovíte cieľovú sumu, trvanie kampane.

Popíšete kampaň s použitím obrázkov, videa a textu a podrobným vysvetlením.  A čo je najdôležitejšie! - Odmeny. Podporovatelia dostanú tieto odmeny výmenou za ich finančný príspevok. Čím zaujímavejšie odmeny, tým ľahšie sa nájde viac podporovateľov.

To že kampaň založíte neznamená, že ju musíte hneď v ten deň naraz odoslať na schválenie, ani že ju v ten deň odštartujete. Dajteto.sk má editor v ktorom sa kampaň pripravuje po krokoch. Kampaň si môžete kedykoľvek uložiť a vrátiť sa k nej až budete mať čas pokračovať. Kampaň bude odštartovaná (zverejnená) od dátumu začiatku kampane, ktorý ste určili.

3. Plánovanie kampane

Pre úspech kampane je dôležité kampaň dobre pripraviť a stanoviť komunikačnú stratégiu v predstihu ešte pred spustením kampane. Natočenie videa, napísanie dobrého textu a vymyslenie ozaj dobrých odmien nejaký ten čas zaberie. Počítajte s tým, že Vám to zaberie 1-2 týždne. Je dôležité, aby ste o kampani povedali Vaším rodinám, priateľom a známym. Oni budú z určitej časti i Vašími prvými podporovateľmi. My budeme Vaše úsilie  podporovať prostredníctvom propagácie celého portálu. Je bežné, že viac ako 50% podporovateľov Vašich kampaní sú ľudia, ktorích ste doteraz vôbec nepoznali.

4. Propagácia kampane

Akonáhle je kampaň online, je potrebné povedať o vašej kampani čo najviac ľuďom. Využite nástroj pre pozvanie priateľov a to zadaním emailových adries, cez facebook, twitter, google, yahoo ... , zdieľajte kampaň na sociálnych sietiach, založte o nej blog, kontaktujte tradičné média, zasväťte do nej rodinu, priateľov, kolegov v práci. Kampaň sa bude zároveň zobrazovať aj vo Vašom sociálnom profile na dajteto.sk, ktorým sa môžete tiež reprezentovať. Odkaz na profil môžete rovnako zdieľať.

5. Ukončenie kampane

V prípade, že bola kampaň úspešná a vyzbiera sa 100 a viac percent cieľovej sumy, obdržíte vyzbierané peniaze na Váš účet, pričom z tejto sumy bude odpočítaná provízia 6% pre dajteto.sk. K provízii pripočítajte ešte DPH a bankové poplatky (2,0%).

Doučovanie a vzdelávanie
 

Komentáre

Zatiaľ neboli vytvorené žiadne komentáre. Buď prvým, kto napíše komentár
Ste registrovaný Prihláste sa tu
Guest
utorok, 14. júl 2020
If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.