Prihlásiť

Zaregistrovať


Pridať hodnotenie
Rozoslať žiadosti o ohodnotenie

Paralelná Polis

marcel
marcel aktualizované
cropped-ppba-logo-transparent

Sme ľudia, ktorým záleží na slobode, zaujímajú sa o Bitcoin, vytvárame paralely k existujúcim riešeniam bežných spoločenských problémov.

Myšlienka Paralelnej Polis vo forme konceptu vznikla počas totalitného režimu v Československu ako reakcia na autoritárske tendencie štátu. Jej cieľom je vybudovanie paralelných privátnych štruktúr na dobrovoľnom základe, ktoré skúmajú iné možnosti organizácie spoločnosti ako pomocou centralizovaného autoritatívneho štátu a tým sú schopné ho nahradiť, čo sa týka ich funkčných vlastností pre zainteresované osoby. Mnohým ľuďom sa môže zdať, že totalita je za nami a máme viac slobody ako kedykoľvek predtým. To je do veľkej miery pravda, no na druhej strane v iných oblastiach je naša sloboda obmedzovaná a niektoré totalitné praktiky ako napríklad obmedzenia obchodu, kontrola meny, či povinná štátom regulovaná školská dochádzka ostávajú a naberajú iné modernejšie podoby a majú často skrytý charakter.

Paralelná Polis vychádza z druhej kultúry, neprichádza do priameho konfliktu so štátnou mocou, robí všetko, čo po nej štát bezprostredne vyžaduje, na druhej strane sa snaží zorganizovať sa na základe svojich vlastných pravidiel, skúmať nové možnosti usporiadania spoločnosti, paralelné finančné, vzdelávacie a komunikačné systémy.

Našou víziou je svet, v ktorom majú ľudia možnosť odlúčiť sa od štátu a žiť v slobodnej spoločnosti.

Paralelná Polis propaguje, poskytuje a vytvára technológie a vzdelanie, ktoré ľudia potrebujú pre zapojenie sa do nezávislej spoločnosti a ochranu individuálnej slobody.

Vytvárame slobodné a inšpiratívne prostredie šírením myšlienok a nástrojov pre nezávislú a dobrovoľnú spoločnosť.

Komentáre uživatelov

Zatiaľ neexistujú žiadne užívateľské recenzie pre tento záznam.
Ste už zaregistrovaný?
Ohodnotenie (vyššia hodnota - lepšie hodnotenie)
Obsah
Design webstránky
Použiteľnosť webstránky
Prehľadnosť a ovládanie
Komentáre
Média budete môcť pridať po pridaní Vášho hodnotenia

Značka Dajteto.sk

image

Referencie a hodnotenia

 
0.0 (0)
:
Získať tento widget Zobraziť všetky widgety

dajteto.sk zoznamy

Žiadne zoznamy neboli nájdené