Prihlásiť

Zaregistrovať


Pridať hodnotenie
Rozoslať žiadosti o ohodnotenie
richie-hawtin-boiler-room-buenos-aires-dj-set-M_0jxt-WwHc-1038x584

Richie Hawtin

dajteto.sk
 
0.0
 
0.0 (0)
480 4 4 0 0 0
dajteto.sk aktualizované
Richie_Hawtin_Ikarus2018
maxresdefault

Hudobné zameranie

Hudobné zameranie (žánre)

Stránky na sociálnych sieťach

SoundCloud

Lokalita

, , ,

Súvisiace odkazy

Biografia

7 zobrazení
Bio

Legendárny DJ, technologický inovátor a celosvetovo uznávaný techno producent Richie Hawtin. The New York Times ho nazval intelektuálnou hybnou silou v rámci elektronickej tanečnej hudby. Jeho hudba bola súčasťou exhibícií v Guggenheimovom múzeu v New Yorku, v Grand Palais či Centre Pompidou v Paríži i súčasťou otváracieho ceremoniálu zimnej olympiády v Turíne. Je spoluzakladateľom Beatportu, vydavateľstva Plus 8 a stal aj pri vývoji zásadných elektronických nástrojov ako Ableton Live, Traktor Scratch, Lemur Controller či mixu MODEL 1. Trojnásobný víťaz ocenenia Best Techno DJ roztancuje už o polroka aj letisko Trenčín.

 

Skvelé technické zázemie a lásku k elektronickej hdube vštepil Hawtinovi jeho otec (technik General Motors). Richie začal s hudbou vo veľmi mladom veku, pričom okrem produkcie si aj sám programoval a konštruoval zariadenia, na ktorých hrával. V sedemnástich už hral ako DJ v detroitských kluboch. V roku 1989 založil s Johnom Acquavivom vydavateľstvo Plus 8 a spolu stáli aj pri zrode Beatportu (2004). Na prelome desaťročí vystupoval ako F.U.S.E. a pod týmto menom vydal aj svoju prvú nahrávku EP Approach and Identify 12. Tá je označovaná ako jedna zo zásadných nahrávok stojacich za vznikom IDM. Už ako Plastikman vydal v roku 1993 album Sheet On. Ten zaradil Mixmag medzi 50 najvplyvnejších tanečných albumov všetkých čias. Pod názvom Concept 1 vydal v roku single a posunul sa k Minimal Technu. V tom čase už v rámci vydavateľstva M_nus pokračoval s kompiláciou Decks, EFX & 909 is (1999). Album nahrával spojením dvoch DJ pultov, efektových krabičiek a bicieho automatu. Naň nadviazal ďalšími kompiláciami DE9: Closer to the Edit (2001) a DE9: Transitions (2005). Medzitým mu vyšiel album Closer (2003). V ďalších rokoch sa podieľal na otváracom ceremoniály olympiády v Turíne, množstve umeleckých projektov či vývoji nových technológii.

Richie Hawtin účinkoval pod obrovským množstvom pseudonymov a spolupracoval s umelcami ako Sven Väth, Daniel Bell, John Acquaviva, Ricardo Villalobos, Robert Henke či so svojim bratom, vizuálnym umelcom, Matthewom Hawtinom a mnohými ďalšími. Bývalý riaditeľ Dior Raf Simons o ňom povedal, že Hawtina počúva ako iní ľudia počúvajú klasiku a označil ho za Kraftwerk súčasnosti. Na základoch tejto exhibície vznikol album EX. O rok neskôr vydal k 25 výročiu labelu Plus 8 už pod vlastným menom album From My Mind to Yours. V roku 2014 získal Hawtin AIM Awards za mimoriadny prínos k hudbe. O rok neskôr ho milión členov The DJ List Ranking označilo za druhého najlepšieho DJa súčasnosti a v tom istom roku ho portál topdeejays.com porovnávajúci štatistiky zo sociálnych sieti označil za najvplyvnejšieho DJa na svete.

Komentáre uživatelov

Zatiaľ neexistujú žiadne užívateľské recenzie pre tento záznam.
Ste už zaregistrovaný?
Ohodnotenie (vyššia hodnota - lepšie hodnotenie)
Hudobný štýl
Hudobná kvalita
Invencia
Komentáre
Média budete môcť pridať po pridaní Vášho hodnotenia

Značka Dajteto.sk

image

Referencie a hodnotenia

 
0.0
 
0.0 (0)
:
Získať tento widget Zobraziť všetky widgety

dajteto.sk zoznamy

Pridané do:
Páči sa mi to podľa 2 užívateľov